-->

LastFm ve Myspace Sansürlendi (LastFm Benzeri Siteler)

23 Eylül 2009 Çarşamba |


Youtube, dailymotion, blogger, byte.com derken şimdi de Myspace ve LastFM'e erişim yasağı getirildi. Gerçi artık gayet normal karşılamaya başladım mahkeme kararı ile engelenen siteleri ama bir yerde özgürlüğümüzün kısıtlandığını hissetmek çok kötü dokunmaya başlandı bana. Biri bu gidişata "dur" demeli diye düşünüyorum, gerçi çoktan "dur" denildi ama "duran" olmadı. Başbakan bile yasaklı youtube'a "ben giriyorum siz de girin" demesine rağmen ve hatta yasaklı sitelere ktunnel,ztunnel,dtunnel gibi birçok site vasıtası ile girilebilirken bunun yanında dns ayarlarını ve proxy adreslerini değiştirerek yasaklı sitelere başarılı bir şekilde girilirken bu siteler neden hala kapalı. Bunun adı "kafayı kuma gömmek" değilde nedir acaba.

Bir hatırlayın youtube neden kapatılmıştı. Mustafa Kemal Atatürk'e saygızılık içeren videolar yayınlandığı için sonucunda ne yapıldı "Youtube Türkiye"ye erişim mahkeme kararı ile engellendi dikkat edin Youtube Türkiye engellendi ya geriye kalan yüzlerce ülke ne olacak o ülkelerde mi Atatürk'e saygısızlık yapıldığı için youtube'a engel koyacak ? Tabiki hayır. Eee o zaman biz ne anladık bu yasaklanıştan.

Diğer ülkeler atamıza yapılan hakaretleri izleyip izleyip belki gülecek belki küfür edecekler. Ama eğer biz de Youtube'a rahatça erişibilsek belki oy birliğiyle yayınlanan videoların silinmesini sağlayacağız. Başaramasak bile kendi yorumlarımızla yapılan hakaretin cevabını vereceğiz. Ama iletişim bakanlığı da dahil bir çok kişi bunun farkında değilken haykırsakta avazımız çıktığı kadar bağırsakta bir adım ileri gidemeyiz !

Şunuda eklemek isterim ki google'da yaptığım araştırmalarda LastFM benzeri sitelerin sıkça arandığını gördüm. LastFm kapanmadan önce benim de müzik dinlemek için kullandığım güzel sitelerden biri de fizy.com . Oldukça kullanışlı bir site müzik dinlemekten mahrum kalmak istemeyen arkadaşlara tavsiyemdir.

0 Yorum:

Yorumuzu yazıp gönder butonuna bastığınızda 'İsteğiniz gerçekleştirilemedi. Lütfen yeniden deneyin' gibi bir uyarı alabilirsiniz. Tekrar gönder butonuna bastığınızda sorun düzelecektir.

Sitedeki Herhangi Bir Dökümanın, Yazılımın ya da Yazının Telif Haklarını(zı) İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız İletişime Geçiniz.

İletişim Adresi: admin@crackerturk.net

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...